نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

هواکش صنعتی دارای استفاده و کاربردهای بسیار زیادی در کارخانه ها و محیط های صنعتی می باشد و در این فضاها نصب می شود.

هواکش صنعتی دارای انواع مختلفی می باشد و استفاده از انواع هواکش صنعتی بستگی به مواردی مانند نوع فعالیت، میزان آلاینده ها و سن کارکنان دارد.

در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با راه اندازی هواکش صنعتی در اختیار شما قرار دهیم تا هنگام نصب و راه اندازی این هواکش ها بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

مراحل نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

قبل از اولین گام نصب و راه اندازی هواکش صنعتی، شما باید خرید این هواکش ها را با توجه به ابعاد هواکش صنعتی و شرایط محیط انجام دهید.

هواکش صنعتی باید بر روی یک سطح کاملا مسطح نصب شود. اگر شما هواکش صنعتی را بر روی یک سطح صاف نصب نکنید، پروانه های هواکش شما از حالت بالانس خارج می شود و به همین موجب آسیب و ضربه هایی به دمپر هواکش صنعتی وارد می شود.

با توجه به موارد گفته شده لازمه ی نصب هواکش صنعتی ساخت فونداسیون مناسب با توجه به وزن و ابعاد دستگاه و ترجیحا بزرگ تر از شاسی هواکش صنعتی می باشد.

مرحله دوم نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

پس از اتصالات و فلنج های مناسب در فاصله های زمانی مشخصی از کانال باید استفاده شود تا دستگاه یا هواکش صنعتی صدای ناهنجار ایجاد نکند و دستگاه دچار افت راندمان نشود از طرفی دیگر گفتنی است که برای یکنواخت و صاف کردن سیال هوا در هنگام اتصال کانال به هواکش، لازم است حتما قبل از اتصال حداقل ۱٫۵ برابر قطر قطر دهانه ورودی هواکش ، کانال مستقیم اجرا و تعبیه شود.

برای اینکه کانال و دهانه ورودی مکش هواکش صنعتی اتصال مناسبی داشته باشند، حتما باید کانال ها با متریال هایی همچون آلومینیوم یا کانال های فلکسیبل برزنتی استفاده شود و این اتصال مستلزم این است که این اتصال از طریق فلنج مخصوص، به طوری برقرار و ایجاد شود که فرو رفتگی و یا مشکل خاصی در محل اتصال کانال به دهانه ورودی مکش هواکش صنعتی، پدید نیاید.

مرحله سوم نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

پس از نصب کانال به دهانه مکش هواکش صنعتی، شما باید آمپر مصرفی در زمان راه اندازی هواکش صنعتی را بررسی و کنترل کنید.

دلیل این کنترل این است که آمپر اندازه گیری شده بیشتر از توان اسمی الکتروموتور هواکش صنعتی نباشد زیرا اگر وضعیت این چنین باشد ممکن است که عملکرد هواکش صنعتی دچار اختلال شود.

از طرفی چنانچه دستگاه و کلید استارت در فاصله ای از یکدیگر نصب شده باشند، لازم است جهت جلوگیری از استارت اتفاقی، یک کلید قطع کننده بر روی فن نصب شود.

مرحله پایانی نصب و راه اندازی هواکش صنعتی

بعد از پایان نصب و راه اندازی هواکش صنعتی، یکی از مهم ترین موارد، آچارکشی و تنظیم تسمه پروانه جزو مراحل پایانی راه اندازی هواکش صنعتی می باشد که باید اهمیت ویژه ای به این قسمت داد.

یکی دیگر از مواردی که شما باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که از روان بودن حرکت تیغه های دمپر هواکش صنعتی اطمینان حاصل کنید.

شما عزیزان جهت مشاوره برای نصب و  راه اندازی انواع هواکش صنعتی میتوانید با متخصصین صنایع تهویه رنجبر تماس حاصل کنید.

 

2 thoughts on "نصب و راه اندازی هواکش صنعتی"

 1. محمد عسگری گفت:

  سلام خداقوت. طریقه نصب هواکش اکسیال صنعتی هم میشه آموزش بدید؟

  1. HavaKeShH گفت:

   سلام دوست عزیز ما خدمات طراحی ، ساخت و نصب هواکش انجام میدهیم از طریق لینک میتونید بیشتر با خدمات ما اشنا بشید.
   https://havakeshranjbar.ir/product-category/%d9%87%d9%88%d8%a7%da%a9%d8%b4-%d8%b5%d9%86%d8%b9%d8%aa%db%8c/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم