یکی از مشکلاتی که در حمام ها و سرویس های بهداشتی به وجود می آید، رشد قارچ و کپک در این محیط ها می باشد؛ این محیط ها به این دلیل که هواگیری مناسبی ندارند محیط هایی مناسبی برای رشد این موارد هستند.

برای دیدن انواع هواکش صنعتی با ما همراه باشید.

بدون شک یکی از بهترین روش های جلوگیری از رشد کپک و قارچ و بهبود کیفیت هوای داخل محیط حمام استفاده از هواکش حمام است.

یکی از مواردی که استفاده و خرید هواکش حمام و سرویس بهداشتی بسیار ضروری به شمار می آید زمانی که است که سرویس بهداشتی و حمام داخل خانه وجود داشته باشند.

با توجه به ابعاد و متراژ این محیط ها نیاز است که هواکش های خانگی را با توجه به نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می شود خریداری نمایید.

در این مقاله قصد داریم راهنمای خرید هواکش حمام را در اختیار شما کاربران قرار دهیم تا بتوانید در هنگام خرید این محصولات، بهترین و مناسب ترین محصول را خریداری نمایید.

راهنمای خرید انواع هواکش حمام

قطعا با نکاتی که در ادامه قصد داریم به طور مفصل به آن ها بپردازیم شما می توانید در انتخاب و خرید هواکش برای محیط هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی، بهترین تصمیم را داشته باشید.

1-انتخاب هواکش با توجه به CFM

اولین معیاری که در خرید هواکش برای حمام باید به آن توجه داشته باشید این است که قدرت این هواکش برای تهویه هوا مناسب باشد.

سعی کنید هواکشی را انتخاب و خریداری نمایید که قدرت کافی و مناسب را برای تهویه هوا حمام و سرویس بهداشتی داشته باشند.

به همین منظور یکی از مواردی که شما می توانید با محاسبه آن متوجه شوید که هواکش مدنظر قدرت کافی برای تهویه هوا را در بر دارد به دست آوردن ضریب CFM (میزان حجمی که هواکش قادر است جا به جا کند) نسبت به محیط مد نظر می باشد.

هواکش های کوچک نسبت به محیط توانایی لازم برای از بین بردن بوی نامطبوع و رطوبت را ندارند و بدین خاطر بایستی مدت زمان طولانی تری کار کنند، که این موضوع می تواند سبب فرسودگی هرچه سریع تر موتور فن شود.

2-میزان صدای تولیدی توسط فن

قطعا فنی که صدای ناهنجار و زیاد را از خود تولید کند محبوب و مورد علاقه افراد نمی باشد.

البته برخی افراد علاقه مند هستند تا هواکش در صورت فعالیت صداهایی را از خود تولید کنند تا متوجه شوند که هواکش در حال فعالیت است.

به واحد استاندارد اندازه گیری میزان صدای هواکشی که در حال فعالیت می باشد سون (sone) گفته می شود.

هر چه مقدار این واحد از عدد پایین تری برخوردار باشد یعنی هواکش میزان صدای کمتری از خود تولید می کند.

چنانچه مقدار این واحد بین 1 تا 1.5 باشد هواکش صدای بسیار کمی خواهد داشت (فقط در حدی که بتوانید تشخیص دهید فن روشن است یا خیر). صداهایی که sone آنها کمتر از .3 است قابل شنیدن نیستند.

3-انتخاب هواکش بر اساس میزان مصرف انرژی

هواکش حمام که دارای برچسب ستاره دار انرژی می باشند بر اساس عملکرد و کارایی که دارند از این میزان برچسب انرژی برخوردار می شوند.

این استانداردها برای وسایل روشنایی خانگی نیز استفاده می شوند. 

هواکش های تهویه ای که برچسب ستاره دار انرژی را دارند حدودا ۶۰ درصد مصرف انرژی کمتری نسبت به  هواکش های استاندارد دارند.

در برخی کشورهای اروپایی و سایر کشورها دستورالعمل ها و قوانینی وجود دارد که در قوانین ساختمان بسیار مهم و تاکیدی می باشند.

به عنوان مثال در کالیفرنیا، ۲۴ دستورالعمل کلی برای بهره وری انرژی سراسری در خانه های جدید وضع شده است.

راهنمای جامع و کامل خرید هواکش صنعتی با صنایع تهویه رنجبر