به این دلیل که در محیط های بزرگ و صنعتی مانند کارخانه ها، کارگاه ها، سوله ها و …  جریان و سالم بودن هوا تاثیر بسزایی در سلامت کارکنان و انسان های اطراف محیط  دارد، نمی توان از نقش مهم هواکش صنعتی چشم پوشی کرد.

با توجه به این که نوع فعالیت و میزان آلاینده ها در محیط های صنعتی بسیار آلوده می باشد الزاما برای ایمن سازی  محیط و تهویه هوا و رفع آلاینده هایی نظیر: دود، بخار، گازهای مضر از هواکش صنعتی طبق استانداردهای محیطی استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید هواکش صنعتی بپردازیم و نکاتی را در اختیار شما قرار دهیم که بتوانید هنگام خرید این محصولات بهترین گزینه را خریداری کرده باشید.

امیدواریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

هواکش های صنعتی برای چه محیط هایی مورد نیاز هستند؟

همان طور که در ابتدای این مقاله با آن اشاره شد در محیط های بزرگ و صنعتی مانند بیمارستان ها، کارخانه ها، کارگاه ها، سوله ها، پارکینگ ها، مراکز اجتماع، تونل ها و … که به هوای تازه و گردش هوا نیاز است از هواکش های صنعتی استفاده می کنند.

در برخی محیط ها مانند کارخانه ها، کارگاه ها، سوله ها به دلیل حضور زیاد انسان و نیاز به تنفس هوای پاکیزه، از فن های صنعتی استفاده می کنند تا بتوانند گازها و آلاینده های مضر که توسط دستگاه های صنعتی به وجود آمده اند را از محیط خارج و هوای پاکیزه را به محیط وارد کنند.

قطعا تمام افراد از  اهمیت استفاده از هواکش های صنعتی در چنین محیط هایی آگاه هستند و همواره به دنبال مطالعه راهنمای خرید هواکش صنعتی هستند.

در ادامه قصد داریم به سوالات مهم و نکات کلیدی که هنگام خرید باید توجه ویژه ای به آن ها داشته باشید اشاره کنیم.

نکات و سوالات مهم در هنگام خرید هواکش های صنعتی

قطعا با پاسخ به این سوالات و قائل شدن اهمیت برای این نکات شما می توانید هواکش های صنعتی بسیار مناسب را برای خود خریداری نمایید.

۱-اندازه ی فضا و محیط چه قدر باید باشد؟

هواکش های صنعتی دارای قدرت مکش بسیار قوی هستند و به همین دلیل میتوانند هوای یک سالن بزرگ مانند سوله را در مدت زمان کوتاهی و در سریع ترین زمان تخلیه نمایند.

به همین منظور تمام محیط تحت تاثیر مکش هوای هواکش صنعتی هستند و به همین موجب تمام محیط خنک می شود.

در هواکشی موضعی سانترفیوژ شما قصد خارج کردن دود و آلودگی را با سرعت بسیار زیاد دارید به طور مثال خروج دود مواد شیمیایی یا دود آتش و یا غذا  را دارید؛ باید برای این منظور  باید در زیر کانال و بر روی فضای کار خود هود نصب نمایید.

اگر فضای زیادی  برای نصب هواکش سانترفیوژ ندارید و با کمبود فضا نصبی مواجه هستید  محصولات فن بین کانالی یا همان هواکش بین کانالی به شما توصیه می گردد. البته توجه داشته باشید که تهویه بین کانالی تحمل گرما  را ندارد و گرما و وجود گرما سبب می شود که این کالا آسیب ببیند.

۲-استاندارد متراژ هود باید چقدر باشد؟

انتخاب متراژ هود بر اساس محیط کاری و مدنظر محاسبه می گردد.

متراژ این هودها دارای ارتباط مستقیمی با میزان کار شما می باشد و بسته به انتخاب شما متراژ آن تغییر کرده و در نتیجه میزان هواکشی  سانترفیوژ شما نیز تغییر خواهد یافت.

۳-چقدر صدا دستگاه برای شما اهمیت دارد؟

این هواکش ها اغلب پر سر و صدا هستند به همین منظور از سایلنسر یا سایلنت باکس به منظور کاهش صدا توسط این هواکش ها استفاده می شود.

سایلنسر ها و سایلنت باکس ها می توانند تا حد قابل توجه ای صدای سانتریفیوژ ها را کاهش دهند. این محصولات به طور سفارشی بر اساس سانتریفیوژ شما باید ساخته شوند.

۴-دل های هواکش تک فاز چه فرقی با سه فاز دارد؟

این دو نوع عموما دارای تفاوت هایی با یکدیگر نمی باشند اما قطعا خرید هواکش سه فاز به دلیل توان خروجی بیشتر و قدرت مکش بیشتر نسبت به هواکش های تک فاز، بسیار نسبت به خرید هواکش های تک فاز مناسب تر است.

شما می توانید با خرید یک اینورتر مناسب  علاوه بر اینکه کالا مد نظر خود را راه اندازی کنید می توانید دور و شدت عملکرد سانتریفیوژ خود را هم با اینورتر تنظیم نمایید.

همواره پیشنهاد می شود فن سانتریفیوژ را به همراه یک اینورتر خریداری نمایید تا خروجی عالی داشته باشید.